IRADETS GRUP

IRADETS, iki ana faaliyet alanında faaliyet gösteren spin-off şirkettir.

Uzay radyasyonu çalışmaları, uzay radyasyonu ortamı ve uzay hava simülasyonlarından ESCC / ESA, JEDEC, ASTM ve Askeri Standartlara göre ışınlama testlerine ve son olarak kritik elektronik bileşenler ve/veya sistemler için hafifletme teknikleri veya alternatif çözümler önermektedir.

Uzay, sağlık, çevre, yurt güvenliği, nükleer santraller radyasyon güvenliği ve atık izleme, sismoloji, jeofizik/jeoloji, yüksek enerji, nükleer ve parçacık fiziği uygulamaları için yenilikçi radyasyon algılama sistemlerinin araştırılması ve geliştirilmesi ile de çalışmalar yapmaktadır.

Bu alanlarda IRADETS, yüksek enerji, astropartikül, nükleer fizikçiler ve elektronik ve makine mühendisleri ile dünyaca ünlü araştırma enstitüleri ve kesim yapan firmalar ile ortaklığı sayesinde araştırma ve yenilik alanında sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir numara olmayı hedeflemektedir.

İlgili alanlarında lider olan yüksek teknoloji firmaları MAPRAD, CAEN-Nuclear, CAEN-RFID, SITAEL, ALTA’yı temsil etmekteyiz.

Iradets Nükleer

IRADETS, Teknopark İstanbul’da bulunan, nükleer teknolojiler üzerine inovatif radyasyon detektörleri, Ar&Ge çalışmaları, her alanda kullanılan malzeme-radyasyon etkileri simülasyonları ve testleri alanlarında faaliyet gösteren ve yüksek teknoloji üreten bir Ar&Ge şirketidir.

Iradets RFID

Uzmanlık alanları radyasyon ve nükleer dedektör sistemleridir. RFID teknolojisinde, dünyanın öncü isimlerinden olan CAEN RFID’nin Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisidir.

Iradets RDT

IRADETS A.Ş.’nin kurucuları Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projelerinin, Avrupa’nın uzay sektöründe çalışan en önemli şirketlerinin (IMEC, Leonardo, STM gibi) simülasyon ve ışınlamalarını ESA standartlarına uygun olarak Türk ışınlama tesisleri altyapılarında gerçekleştirmeye ilk olarak 2008 yılında başlamış ve bu altyapılara birçok ESA destekli projelerin ışınımlarını getirmeye devam etmektedir.