Hakkımızda

IRADETS, iki ana faaliyet alanında faaliyet gösteren spin-off şirkettir.

Uzay radyasyonu çalışmaları, uzay radyasyonu ortamı ve uzay hava simülasyonlarından ESCC / ESA, JEDEC, ASTM ve Askeri Standartlara göre ışınlama testlerine ve son olarak kritik elektronik bileşenler ve/veya sistemler için hafifletme teknikleri veya alternatif çözümler önermektedir.

Uzay, sağlık, çevre, yurt güvenliği, nükleer santraller radyasyon güvenliği ve atık izleme, sismoloji, jeofizik/jeoloji, yüksek enerji, nükleer ve parçacık fiziği uygulamaları için yenilikçi radyasyon algılama sistemlerinin araştırılması ve geliştirilmesi ile de çalışmalar yapmaktadır.

Bu alanlarda IRADETS, yüksek enerji, astropartikül, nükleer fizikçiler ve elektronik ve makine mühendisleri ile dünyaca ünlü araştırma enstitüleri ve kesim yapan firmalar ile ortaklığı sayesinde araştırma ve yenilik alanında sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir numara olmayı hedeflemektedir.

İlgili alanlarında lider olan yüksek teknoloji firmaları  Beamide, CAEN-Nükleer, CAEN SYS, CAEN-RFID, CAEN-ELS, Active Technologies ve WisePower ’ı temsil etmekteyiz.